Nekompletni radarovy snimek

Informace o výpadcích v aktualizaci dat, radarových snímků atd. Zde můžete výpadek služby také oznámit.
Post Reply
davirek

Nekompletni radarovy snimek

Post by davirek » 28.04.2010 07:22

Asi posledni 3-4 dny se mi v radarovem snimku nerobrazuje podstatna cast Moravy. Vypada to jakoby pres Cechy, Nemecko atd byl takovy velky svetly kruh. V nem jsou data aktuallni. Ten kruh na Morave konci, jde to poznat jinym barevnym odstinem pozadi. Za touto hranici uz zadna radarova data nejsou aktualizovana.
Mam pocit, ze uz jsem to parkrat videl, ale vse se hned rychle opravilo. Ted uz to trva dlouho. Cim to muze byt? Muze byt chyba v mem zarizeni? Mam Htc Touch Pro Dekuji za odpoved.

Radim
Site Admin

Re: Nekompletni radarovy snimek

Post by Radim » 28.04.2010 08:38

Problém je na straně CHMU.
Viz třeba zde kde se lze o výpadku radaru Skalka (pro Moravu) dočíst...

davirek

Post by davirek » 28.04.2010 08:48

Aha. Tak diky za odpoved.

koulou

Post by koulou » 30.04.2010 01:18

Je to dost na prd. Mě jsou jako Ostravákovi tedy snímky naprosto k ničemu, hlavě, že má ČHMÚ na radaru "polovinu" Německa, že? :roll:

Jasně, kdysi se to třeba stalo na pár hodin, že tam byl výpadek, že nebyla vidět kopletní ČR, ale nyní je to už přes týden, ne-li déle.

Jestli si dobře pamatuji, tak autor - hujer - je z Opavy, takže Vám jsou snímky taky na nic. Zkoušel jste se zeptat na ČHMÚ, jaký zaujímají postoj k tomuto dlouhodobému výpadku? Děkuji.
Last edited by koulou on 30.04.2010 01:24, edited 1 time in total.
Siemens C25 => Nokia 3100 => SE K700i => SE M600i => HTC Touch HD

koulou

Post by koulou » 30.04.2010 01:22

Dle dostupných informací, co jsem si vyhledal, jsem odvodil, že není v provozu radar Skalky http://www.chmi.cz/meteo/rad/rad_sit.html Aktuální dostupná radarová data totiž odpovídají území dostupného radarem ve středních Čechách. :roll:

EDIT: Omlouvám se, přehledl jsem výše pasáž, kde je jíž o vysílači Skalka psáno. :)

Z důvodu poruchy radaru Skalky nejsou dostupná data pro východní část ČR. Porucha se řeší s výrobcem radaru. Za způsobené potíže se omlouváme.

Od 30. dubna už vše v pořádku.
Siemens C25 => Nokia 3100 => SE K700i => SE M600i => HTC Touch HD

Radim
Site Admin

Post by Radim » 25.07.2011 07:10

A máme to tu opět. Radar pro Moravu (Skalka) je dočasně nefunkční. Samozřejmě se hned najde několit trubek, kteří si myslí, že chyba je na straně Meteoservisu ... :evil:

KamilZ

Post by KamilZ » 25.07.2011 21:46

Netušíte někdo, kde bere radarová data srážek ČT do počasí? Vždy jsem si myslel, že z chmi.cz, ale už se několikrát stalo (a i při tomto výpadku), že na chmi.cz jeden radar chyběl, ale na ČT v předpovědi počasí snímky měli.

Radim
Site Admin

Post by Radim » 26.07.2011 07:40

KamilZ wrote:Netušíte někdo, kde bere radarová data srážek ČT do počasí? Vždy jsem si myslel, že z chmi.cz, ale už se několikrát stalo (a i při tomto výpadku), že na chmi.cz jeden radar chyběl, ale na ČT v předpovědi počasí snímky měli.
Určitě od ČHMU, od jinud ani být nemůžou. Vysvětlením by mohlo být, že čt je schopno je od nich dostat i v případě, že je výpadek na webu ČHMU, i jinou cestou. Nicméně pokud dojde fyzicky k výpadky radaru jako zařízení, jistě je nemá k dispozici ani ČHMU a tedy ani čt.

Radim
Site Admin

Post by Radim » 26.07.2011 07:41

Radim wrote:A máme to tu opět. Radar pro Moravu (Skalka) je dočasně nefunkční. Samozřejmě se hned najde několit trubek, kteří si myslí, že chyba je na straně Meteoservisu ... :evil:
OK, vše už opět funguje jak má. Sláva.

KamilZ

Post by KamilZ » 26.07.2011 10:00

Radim wrote:Vysvětlením by mohlo být, že čt je schopno je od nich dostat i v případě, že je výpadek na webu ČHMU, i jinou cestou. Nicméně pokud dojde fyzicky k výpadky radaru jako zařízení, jistě je nemá k dispozici ani ČHMU a tedy ani čt.
To je právě záhada. Kdyby byl výpadek webu, tak to pochopím, že to do ČT doteče jinou cestou. Tohle jsou ale případy, kdy web jede, akorát nejsou snímky z jednoho z radarů (web jede), takže není pokrytá celá ČR. V počasí ČT, když ukazují animaci radaru, tak to tam mají, přestože na webu data stále chybí. Napadlo mě, jestli to nějak nedopočítávají z dat z ostatních států, ale to by byla asi docela divočina :-).

Krásně je to vidět zde:
http://www.chmi.cz/files/portal/docs/me ... 1500.0.png
http://www.chmi.cz/files/portal/docs/me ... 1600.0.png
oproti
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... 000420724/ (od 40 sekudny)

Ještě jsem zvažoval, že třeba při výpadku linky z jednoho z radarů (takže snímky jsou, ale nedostanou se do CHMI) už po obnovení linky a nahrátí dat do CHMI neprovedou zpětně aktualizaci na webu. Jenže situace v počasí 24.7.2011 tomu nenapovídá - na webu na snímku v 18:00 stále jeden radar chyběl (sledoval jsem to on-line), v počasí v 17:55 ale bylo vše.

Radim
Site Admin

Post by Radim » 26.07.2011 10:22

Po analýze těch snímků (videa) bych ale řekl, že použili sloučení se Slovenským radarem, který celkem velkou část Moravy pokrývá. Celkem dobře je to vidět podle těch "šumových odrazů" (53 sekunda), které směřují ne na Skalku, ale do oblasti Bratislavy, kde je slovenský radar. Trochu je to vidět i na tomto snímku z SK radaru (šíkmá "čára" v pravém horním rohu): http://www.shmu.sk/data/data003/a2tn6T0 ... 5h1Mfo.png

PS. Spojený ČR/Sr radar: http://www.imeteo.sk/iradar.php

Post Reply