iPhone verze

Napište své zkušenosti s používaním aplikace Meteoservis. Svěřte zde své přání, návrhy na zlepšení aplikace či přidání nových funkcí...
Post Reply
patrikuv

iPhone verze

Post by patrikuv » 26.05.2010 17:30

Zdravim. Predne bych chtel vyjadrit poklonu pred tak kvalitni aplikaci a mel bych dotaz, jestli neuvazujete nad verzi urcenou take pro iphone telefony. Pravdou je, ze aplikaci na pocasi je na vyber spousta, bohuzel ve srovnani s daty, ktera mam z webove aplikace se dost podstatne lisi. Kdyz k tomu pridam chvalu, kterou ma verze pro PDA, urcite byste za to obdrzel v appstore nemaly peniz a mel tisice spokojenych uzivatelu.

Diky za odpoved.

Radim
Site Admin

Re: iPhone verze

Post by Radim » 27.05.2010 10:38

Taky zdravím, ale obávám se, že mám špatné zprávy.
Myslím, že už jsem to tady někde ve fóru psal, ale verze pro jiné OS než Windows Mobile zatím není v plánu. Těch důvodů je několik. Mezi ty hlavní patří i to, že prostě s těmito OS (což platí i pro iPhone) nemám žádné zkušenosti ani vývojová prostředí k dispozici (což u mnoha nevadí, neb nějaká základní forma bývá zdarma). Nemám ale ani možnost to pak vyzkoušet v praxi a jak jistě uznáte, kupovat kvůli freeware aplikaci zařízení s Androidem nebo iPhone je poněkud nereálné. Dalším důvodem je i čas, který by to zabralo a toho je pořád hodně málo...

Takže pokud vznikne verze pro jiný OS, bude to nějspíš až tehdy, budu-li sám osobně takovýto přístroj vlastnit ;)

PS.
Pokud by se našel někdo, kdo by zvládl udělat/připravit funkční GUI, byl bych ochotem logiku aplikace do tohoto skeletu zapracovat - to už by neměl být až tak velký problém. Najde-li se někdo takový, nechť se mi ozve.

babaq

Post by babaq » 14.07.2010 11:41

Upřímně, vzhledem k současnému tristnímu stavu WM a v očekávání věcí příštích bych se také přimluvil za verzi pro jiné OS. Nevím jak u iPhone, ale při vývoji pro Android se dá využít emulátor a když nic jiného, tak právě to GUI se tím určitě poladit dá.

Na druhou stranu naprosto chápu, že bez vlastnictví přístroje s tímto OS to není ono.

Mně osobně u WM drží jen dvě aplikace. Jedna už se nevyvíjí (díky, Spb Software, fakt díky) a druhá je právě Meteoservis - ověřil jsem si, že předpovědi z Meteoservisu prostě sedí jak příslovečná zadel na hrnec. Tak jsem i trošku zasponzoroval vývoj, a asi bych to udělal znovu, kdyby to mělo pomoct přivést na svět verzi pro Android.

Prostě - s WM to nevypadá dobře, o tržním podílu WM nemluvě.

tompec

Post by tompec » 08.01.2018 09:36

Dobrý den,
používal jsem placenou verzi mnoho let na WM. Po informaci Microsoftu o zaříznutí WM na mobilech jsem přešel na iPhone a rád bych Váš software využíval i nadále. Není teď čas na portaci do IOS ?
Díky

Radim
Site Admin

Post by Radim » 08.01.2018 12:23

Zdravím
Ono to není tak jednoduché, jak se možná na první pohled zdá.
S vývojem pro iOS nemám jednak žádné zkušenosti, takže by vývoj trval dost dlouho.
A pak také jsou tu ony "klacky", které nám vývojářům háže Apple pod nohy tedy zejména každoroční a nemalý poplatek za umístění v AppStore formou vývojářské licence (ještě jim platíme i když mají 30% z každé prodané licence, tady by si měli vzít přiklad z MS nebo i Googlu, kde žádný popolatek není). A pak je zde také nutnost vlastnit počítač/notebook s AppleOS pro finální kompilaci kódu pro AppStore (XCODE je dostupný jen pro Apple platformu). Jistě, existují různé mezi- či polo- cesty, ale s těmi je možná víc problémů než užitku.

Takže opravdu netuším, zda se k tomuto kroku někdy odhodlám. Zatím o tom ani nepřemýšlím. V "přípravě" je zatím spíše UWP aplikace pro Windows 10 a do té doby snad bude jasno i o budoucí mobilní platformě či politice Microsoftu. Třeba za nějaký čas taky emigruju z MS světa, ale zatím to neřeším - není to (alespoň pro mne) zatím důležité či omezující.

Post Reply