Verzia pre Android je mŕtva?

Napište své zkušenosti s používaním aplikace Meteoservis. Svěřte zde své přání, návrhy na zlepšení aplikace či přidání nových funkcí...
Post Reply
jkubovic

Verzia pre Android je mŕtva?

Post by jkubovic » 20.03.2018 08:58

Dobrý deň, po prechode z Lumie na Android bol Meteoservis Pro hneď prvou aplikáciou, ktorú som si zakúpil. Žiaľ, boli to zbytočne vyhodené peniaze. Po niekoľkých dňoch som ho odinštaloval a už viac ako pol roka mi nechýba. Všetko, čím bola verzia pre Windows výnimočná, vo verzii pre Android chýba. Ide tak len o obyčajnú tuctovú aplikáciu, ktorých je na GooglePlay plno, dokonca vo free verziách. Vývoj aplikácie zastal už pred vyše dvomi rokmi!!! Myslel som, že po faktickom zániku platformy Windows Mobile sa rozbehne vývoj aplikácie pre platformu Android, žiaľ nestalo sa. Navyše nefunguje poriadne ani základná vec, ktorou je aktualizácia údajov na widgetoch a v samotnej aplikácii, resp. niekedy ide, niekedy nejde.

Radim
Site Admin

Re: Verzia pre Android je mŕtva?

Post by Radim » 20.03.2018 09:10

Já bohužel (nebo spíše naštěstí) vyvíjím aplikaci jen pro Windows platformu a její Android verzi má pod palcem kolega Vlastik. Ten bohužel na další, nějaké progresivní, vyvíjení aplikace nemá dostatek času, tak je stav takový, jaký je.

Co by mne jen zajímalo, napište prosím, čím byla/je podle Vás Win verze tak vyjímečná a co Vám na Adnroid verzi chybí? Podle mého totiž v podstatě obsahuje takřka vše z Win verze...

jkubovic

Post by jkubovic » 20.03.2018 09:32

Napríklad zobrazenie počasia na zamykacej obrazovke, zobrazenie na glance screen (glance screen má už veľa android telefónov).
Možnosti widgetov sú tiež obmedzené oproti dlaždiciam vo Windows mobile.
Samotné údaje počasia a pridaná hodnota predpovedného modelu je v poriadku, o tom niet diskusií. Lenže tieto pozitíva neguje funkčnosť aplikácie.
Posledná verzia android aplikácie vyšla ešte vo februári 2016 a fungovala dobre na Adnroid 5. Už na Android 6 mala problémy s aktualizáciami údajov na dlaždiciach a zostalo to vlastne nedoriešené. O optimalizácii pre Android 7 a 8 už ani nehovorím a v lete tu máme Android 9. Aktualizácia údajov blbne, hlavne na widgetoch, dobre funguje len po reštarte do prvého uspatia zariadenia.
Windows mobile je mŕtvy, tam sa už nedá veľa vyvíjať, pre Windows 10 Desktop aplikácia nie je.
Nie som síce stotožnený s dominanciou Androidu, ale je to fakt, ktorý sa nedá prehliadať a životaschopnosť aplikácie Meteoservis bude už závisieť od jej úspechu na Androide, nie na Windows Mobile.

Radim
Site Admin

Post by Radim » 20.03.2018 09:46

Díky za odpovědi, nicméně z mého pohledu je absence podpory LS nebo GS minoritní problém, optimalizace, widgety a další jsou samozřejmě relevantní věci, nicméně jak jsem již psal: já vyvíjím aplikaci jen pro Windows platformu (alespoň zatím) a taky času mnoho nezbývá. Musíme(e) taky normálně pracovat abychom se uživili, máme rodiny a děti a času spíše pořád méně a méně... ;)

Post Reply