Widget pro Android

Napište své zkušenosti s používaním aplikace Meteoservis. Svěřte zde své přání, návrhy na zlepšení aplikace či přidání nových funkcí...
Post Reply
mech1

Widget pro Android

Post by mech1 » 15.03.2011 14:54

Nic me tak, po prechodu z WM na Android, nepotesilo vic, nez ze ma nejoblibenejsi a nejspolehlivejsi aplikace je k dispozici :-)

Nebylo by mozne trosku pracovat s widgetem? Ocenil bych sirku 5 ikon, hlavni vetsi po kliknuti do predpovedi a zbyle 4 mensi (s vetsima ikonama) prepnuti mezi predpovedi po hodinach a po dnech.
A moznost menit prusvitnost pozadi (az na 0 tak, jak to mam i ostatnich widgetu).
Zatim musim mit 2 widgety a roztazeny 4kovy widget na 5.

Moc dekuju autorovi za spickovou aplikaci!

Radim
Site Admin

Re: Widget pro Android

Post by Radim » 21.03.2011 08:18

Aplikace se vyvíjí a s časem mění a navíc není jednoduché často vyhovět všem.
Nicméně pokud vím, na "průhlednosti" widgetů se pracuje...

iiic

Post by iiic » 14.08.2011 10:23

Já bych se ještě přimlouval za možnost zobrazit ve widgetu (v některém z těch velkých) i velký čas a datum. Defaultní Androidí widget pro počasí zobrazuje kromě počasí i čas (a datum) a i ostatní meteo-aplikace ho proto mají. Myslím, že uživatel něco takového očekává. Tohle je rozhodně nejlepší aplikace pro zobrazení předpovědi, ale čas který zobrazuje je velmi drobný. Nešlo by udělat nějaký widget s velkou informací a času a třeba zmenšit obrázek počasí, nebo vyřadit nějaké méně důležité 'meteo' informace? Třeba vlhkost?

Takhle musím mít na počasí i na datum a čas různé widgety... moc by mi to udělalo radost.

babaq

Post by babaq » 24.08.2011 22:07

Čas je v horní liště a průhlednost pozadí u widgetů nastavit také lze.
Co bych nechtěl je kopie té věci, co dělá HTC...

Je ale pravda, že mi chybí střední velikost widgetu, něco jako 2x2 nebo podobně, kde by bylo víc informací (o počasí) - ale prostě "one size doesn't fit all".

petar

Post by petar » 29.07.2014 15:18

Widget s casem a datem: v anglicke verzi se neukaze cele datum, pokud je dlouhe oznaceni dne (napr. Wednesday). Dny by bylo lepsi oznacovat zkratkou (Wed).

Widgety obecne: neukazuje se predpoved pro aktualni cas. Napr. v poledne se ukazuje predpoved na rano. Az kdyz otevru aplikaci, tak se widget prizpusobi a ukaze predpoved na poledne.

Radim
Site Admin

Post by Radim » 30.07.2014 09:36

Upozorním kolegu, co dělá Android verzi.

PS. Tohle jsi měl dát spíš do sekce Podpora a řešení problémů...

smk

Post by smk » 08.03.2015 08:36

Zdravim, mohli by ste pls pridat moznost zobrazit dennu/nocnu (tj max/min) teplotu namiesto dennej/pocitovej teploty vo widgetoch ? Podla mna je to dolezitejsi udaj ako pocitova teplota. Idealne farebne odlisit tie teploty (nocna modrou farbou napr), v sucasnom stave posobia tie dve (casto podobne) cisla trochu chaoticky.
Diky

Vlastik

Post by Vlastik » 09.03.2015 10:08

Dobrý den,
pokud je ve widgetech 4x2 dole nebo ve 4x1 widgetech přepnut přehledový mód (po dnech), tak se zobrazuje denní a noční teplota. Pocitová teplota je zobrazena jen v detailu a je označena příslušnou ikonou.

smk

Post by smk » 10.03.2015 11:59

Ospravedlnujem sa, myslel som ze to je denna/pocitova teplota pri tej kombinacii.
Co mi trosku chyba je moznost aktualizacie predpovede priamo z widgetu - ako to ma napr. WeathePro - ikonku aktualizacie predpovede spolu s informaciou o tom, kedy bola predpoved naposledy aktualizovana:

Image

Vlastik

Post by Vlastik » 26.03.2015 08:40

O této úpravě zatím moc neuvažujeme. Na telefonech s menším displayem je celkem problém s místem. Pokud jsou zapnuté automatické aktualizace a telefon je stále připojen k internetu (což v dnešní době považujeme za standard), tak ruční aktualizace dle našeho názoru není potřebná, protože aplikace "ví", kdy budou nová data k dispozici a v tuto dobu se je pokusí stáhnout. Při neúspěchu to pak v určitých intervalech zkouší znovu.

Jitep

Re: Widget pro Android - aktualizace

Post by Jitep » 07.05.2015 20:18

SMK psal, že by mu vyhovovala ruční aktualizace přímo z widgetu, já jsem na jiném místě psal něco podobného. Alespoň na jedno kliknutí v horní liště (jako je změna lokace). Někde uprostřed menu konfigurace je to fakt na blbým místě a mnoha lidem jsem s obtížemi vysvětloval, že do menu konfigurace v programech nemají lézt, ale tady v Meteoservisu, že tam chodit mají, ale velice opatrně jenom na položku Aktualizovat.

lieti

Post by lieti » 26.08.2015 23:58

Ak by to bolo možné k "radarovým" widgetom by som mal 2 drobné "feature requesty"
1) Možnosť spustiť animáciu priamo z widgetu, oproti spúšťaniu v aplikácii mi to príde o dosť praktickejšie
2) Možnosť mať viacero radarových widgetov na ploche, teoreticky to síce možné je, ale ak príde k synchrónnemu obnoveniu dát vo widgete tak sa často v druhom (neskôr pridanom) nezobrazí nič (treba sa znova na príslušné dáta preklikať čo je pomerne nepraktické).
Vďaka

Post Reply