Textová předpověď

Napište své zkušenosti s používaním aplikace Meteoservis. Svěřte zde své přání, návrhy na zlepšení aplikace či přidání nových funkcí...
Post Reply
TYNG

Textová předpověď

Post by TYNG » 14.07.2014 13:07

Dobrý den, moc se mi líbí aktuální předpověď v textové podobě. Více bych ale přivítal možnost mít textovou předpověď na další dny (nebo aspoň příští den). Nyní si jí přečtu výjimečně (protože vím, jak je venku), případně rovnou přeskáču na obrazovku s předpovědním grafem.
S tím souvisí i druhý dotaz. Hodila by se možnost v nastavení zvolit, která obrazovka se má zobrazit po spuštění programu.
Ještě jedna maličkost by se mi líbila, a to procentuální riziko srážek. Na druhou stranu je pravda, že toto riziko si dokážu odhadnout sám na základě udávaného množství srážek v uvedeném časovém intervalu.

Radim
Site Admin

Re: Textová předpověď

Post by Radim » 25.07.2014 10:29

TYNG wrote:Dobrý den, moc se mi líbí aktuální předpověď v textové podobě. Více bych ale přivítal možnost mít textovou předpověď na další dny (nebo aspoň příští den). Nyní si jí přečtu výjimečně (protože vím, jak je venku), případně rovnou přeskáču na obrazovku s předpovědním grafem.
Do budoucna o tom budu uvažovat.
TYNG wrote: S tím souvisí i druhý dotaz. Hodila by se možnost v nastavení zvolit, která obrazovka se má zobrazit po spuštění programu.
Chápu, ale bohužel je aplikace postavena na Panorama kontrolu, kde toto není standardně podporováno. Jistá možnost tu je, a pokud to půjde, v některé z dalších verzí se to objeví.[/quote]
TYNG wrote: Ještě jedna maličkost by se mi líbila, a to procentuální riziko srážek. Na druhou stranu je pravda, že toto riziko si dokážu odhadnout sám na základě udávaného množství srážek v uvedeném časovém intervalu.
Bohužel, použitý numerický model nemá tato data k dispozici. Obecně srážky se velice špatně předpovídají. Jako vodítko lze použít to, že když je udávané množství srážek jen okolo 0,5 mm je jen malá pravděpodobnost, že bude významě pršet.

TYNG

Re: Textová předpověď

Post by TYNG » 06.08.2014 08:00

S aktualizací přišla volba obrazovky :P
Nečekal jsem, že to bude tak rychlé.
Díky, za perfektní práci ;)

Post Reply