neviditelná Nastavení Win10

Určeno pro zařízení s operačním systémem Windows Phone
Post Reply
rispav

neviditelná Nastavení Win10

Post by rispav » 29.04.2016 22:49

Zdravím, když přejdu do Nastavení, tak vidím a můžu pracovat ken na první stránce - Místa. Když přejdu na další posunutím, obrazovka zmizí . Zůstane jen záhlaví Meteoservis-Nastavení nahoře Stejně tak když chci napsat na suport: Klepnu do pole, vyjede klávesnice a obrazovka zmizí.
Přikládám důkaz v příloze.
wp_ss_20160429_0001.png
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Radim
Site Admin

Re: neviditelná Nastavení Win10

Post by Radim » 02.05.2016 09:10

Taky zdravím.
Bohužel toto chování nemohu potvrdit. Na všech mnou testovaných a vlastněných zařízeních se vše chová podle očekávání. Stejně tak v emulátoru. Takže problém bude třeba popsat více a detailněji.
Začněme tím, že napíšete:
- jakou verzi operačního systému máte?
- o jaké verzi/edici aplikace se bavíme (zjistíte v O aplikaci)
- Dále taky jaké systémové barevné schéma používáte (světlé/tmavé)?
- Máte v aplikaci upraveny barvy motivu a nebo používáte výchozí nastavení barev?
- Pozorujete podobný problém na jiných stránkách než je Nastavení?

Dále pak pak ověřte prosím zda problém přetrvává i po kompletní odinstalaci a opětovné re-instalaci aplikace.

jarda332

Post by jarda332 » 11.05.2016 02:11

Potvrzuji, Meteoservis Pro 3.2 stejné chování na Lumia 830 WM10 (10586.318). Po přeinstalaci stejný stav.
Bude to ale asi nějaký bug ve WM10, stejně se mi chová i Navigon Europe. Tam se ale po otočení přístroje o 90° (na šířku) obrazovka objeví.
Na dřívějších verzích WM10 to fungovalo.
Jarda

Radim
Site Admin

Post by Radim » 11.05.2016 09:30

Já musím bohužel potvrdit, že toto chování potvrdit nemohu 8-)
Na všech mnou testovaných zařízeních se toto neprojevilo. Ani na mém primárním telefonu Lumia 650 s OS verzí 10586.318 se nic takového neprojevuje. Nicméně pravdou je, že všechna tyto zařízení jsou po hard resetu (HR po updatu na Win10).

Stále mi chybí odpovědi na tyto otázky:
- Jaké systémové barevné schéma používáte (světlé/tmavé)?
- Máte v aplikaci upraveny barvy motivu a nebo používáte výchozí nastavení barev?
- Pozorujete podobný problém na jiných stránkách než je Nastavení?

Doporučení
Při přechodu z WP8 na nový systém W10 vřele doporučuji tzv. čistou intalaci systému resp. obnovení továrního nastavení. Tyto operační systémy jsou interně natolik odlišné, že během updatu dochází často ke vzniku problémů jejichž důsledkem je velice často nespolehlivost či dokonce nefunkčnost aplikací a to včetně těch systémových (zabudovaných). Ještě více problémů nastává u zařízení, které instalují aplikace na paměťovou SD kartu. Zde doporučuji před obnovením továrního nastavení její zálohu (fotky, videa atd.), po re-instalaci OS její zformátování a nakonec opět přenos zálohovaných dat zpátky na SD kartu.
Toto je opřeno také o mé osobní zkušenosti z updatu několika zařízení, kdy ani na jednom z nich neproběhlo úplně vše zcela korektně a až hard-reset tj. obnovení továrního nastavení vše vyřešilo. Systém je pak také více stabilní a svižnější. Proto toto doporučení.

jarda332

Post by jarda332 » 11.05.2016 10:26

Doplňuji:
čistá instalace, hard reset + formát SD karty, bez obnovení ze zálohy, default barvy, tmavé schema, aplikace nainstalovaná v telefonu.
U "nastavení" se objeví stránka s lokací (ta je OK), při posunu doleva nebo doprava černá obrazovka, jen nadpis "nastavení". Před zčernáním obrazovka problikne (na zlomek sekundy se normálně zobrazí). Tlačítkem zpět se vrátím a program jinak funguje bez problémů.

Znovu říkám, že to bude nějaký bug přímo v systému, viz stejné chování Navigonu (tam se ale po přepnutí zobrazení na šířku obrazovka objeví, při přepnutí na výšku zase zmizí). Týká se obrazovky Map Manageru.

Jarda

P.S. Teď ještě zajímavý poznatek
Když jdu do nastavení ze stránky "dnes" a "detaily", chová se to, jak jsem popsal nahoře.
Když jdu do nastavení ze stránky "přehled" nebo "mapy", všechny obrazovky fungují, jen když přepnu na záložku "místa", obrazovka zčerná a musím na tlačítko zpět.

Radim
Site Admin

Post by Radim » 11.05.2016 11:04

Nó, tak to je fakt divné. Ještě zkusím popřemýšlet, ale obávám se, že bez toho aniž bych to u sebe nasimuloval na nic moc kloudného nepřijdu. Navíc to skutečně vypadá na nějakou systémovou záležitost...

PS. Jinak díky za zevrubný popis chování a snahu. Tak nějak si představuji spolupráci při odhalování chyb ;)

jarda332

Post by jarda332 » 11.05.2016 11:22

Já bych to taky typoval na systém. Na minulé verzi to bylo stejné, ale na předchozích a insider verzích i na WP8.1 se aplikace chovala naprosto korektně.
Meteoservis je moje "srdeční záležitost", mám ho od prvopočátku ještě na WM6 :-)
Díky za dobrou práci.
Jarda

P.S. Neuzrál už čas na portaci na iOS? Používám oba systémy a moc mě mrzí, že na iPhone není ani zdaleka něco podobného.

Radim
Site Admin

Post by Radim » 11.05.2016 12:29

No, jenže u mne na L640, kde běží předchozí OS build, ani na L650, kde běží nejnovější build, nic podobného nepozoruji a ani v minulosti ne. Je to divné. Zkus prosím jít do menu "O aplikaci" a v sekci Podpora je formulář pro kontaktování podpory. Napiš něco, abych poznal že jsi to ty a odešli mi zprávu. Spolu se zprávou odejde i LOG a možná v něm něco zajímavého bude. Díky.

PS. iOS zatím bohužel v plánu není, je to poněkud komplikovanější vyvíjet pro tento OS na Win. Ale možná se to v budoucnu změni. Teď je každopádně na řadě nová univerzální aplikace pro WIN10 a hlavně přechod na nový systém generování dat včetně mnohem lepšího pokrytí a tentokrát už i celé Evropy. Plány jsou velké a času málo...

jarda332

Post by jarda332 » 11.05.2016 13:36

No, s tím odesláním na support je to bohuže, jak psal v prvním příspěvku @rispav. Klepnu do pole, vyjede klávesnice a obrazovka zmizí.
Jinak appka funguje, nastavení jsem trochu složitě zvládl, takže zatím dobrá.
Budu informovat, pokud bude nějaká změna nebo zjistím další informace.
Jarda

Radim
Site Admin

Post by Radim » 11.10.2016 15:05

OK.

Post Reply