jiná barva aktivní dlaždice

Určeno pro zařízení s operačním systémem Windows Phone
Post Reply
qwido

jiná barva aktivní dlaždice

Post by qwido » 02.03.2013 17:08

Zdravím, aktivní dlaždice má odlišnou barvu (růžovou) než je systémové schéma. Taky nadpisy v aplikaci jako "aktuální předpověď", detailní předpověď..." jsou rovněž růžové. Může to být způsobeno aplikací nebo je to v systému ?
Jiné aplikace mi to nedělají . . .
Mám aktuální placenou verzi programu (verze pro), verze OS 7.10.8858

Díky za rady

Radim
Site Admin

Re: jiná barva aktivní dlaždice

Post by Radim » 02.03.2013 18:01

Problém je v tom, že máte neoficiální verzi OS tzn. nějakou custom ROM, že je to tak?
V ní definované barvy nad rámec standardu dělají občas problém, jelikož daná ROM je nemá dostatečně dobře integrované do systému apod. Pak se třeba zelená klidně tváří jako růžová atd. protože aplikace tuto "špatnou" barvu "dostane zpět" při API dotazu na barevné schéma zařízení.

Ve verzi 2.15 byl změněn princip generování obrázku pro dlaždice a je postaven na JPG, takže nemá průhledné pozadí, ale přebírá právě barvu systému - bohužel ve vašem případě tu chybnou. Nicméně v nové verzi, která bude za pár dní dostupná, se vše napraví. Už ji testuju a vrátil jsem se k PNG obrázkům, takže vše bude už brzy zase v pořádku. Vydržte.

qwido

Post by qwido » 02.03.2013 18:35

Je to přesně jak píšete, ROMka je z XDA, takže v tom bude asi zakopaný pes. I když na o něco starší verzi systému, taktéž neoficiální a s barvami nad rámec standardu bylo vše OK.
Ale nic se neděje, jestli budete vydávat update tak je to supr ;)

Díky za info

pynosol

Post by pynosol » 17.04.2014 12:54

Zdravím,

spokojeně používám verzi 2.8SP2 Pro na Lumia 620 na os 8.10.12359.845. - Nový 8.1, který umí na pozadí dlaždic zobrazit obrázek.

Bohužel široká dlaždice má stále barvu motivu (v mém případě azurová). Dlaždici jsem odebral, přidal, zvěšil zmenšil, ale barva je stále stejná. Je v apliakci zabudována podpora pro obrázek na pozadí? Žádná tragédie to není, jen to vypadá blbě :)

díky!

Radim
Site Admin

Post by Radim » 17.04.2014 17:43

Pomohl by mi obrázek/obrázky.

- Je ta stejná (špatná) barva zobrazena také v okně nastavení (tam kde se v aplikaci nastavuje LT)?
- Zůstane stejná i po spuštění a ukončení aplikace?

A mimochodem, oficiálně ještě není OS WP8.1 podporován, jelikož jde zatím jen o Developer Preview.
Vše se chystám na tomto OS prověřit jakmile budu mít čas.

pynosol

Post by pynosol » 18.04.2014 09:27

Tak připojuji printscreeny. Některé jiné aplikace, třeba poznámky TinyDO, jsou vydané 21.9.2013, kdy ještě WP8.1 vydán nebyl, ale nemají s obrázkem na dlaždici problém.

- Je ta stejná (špatná) barva zobrazena také v okně nastavení (tam kde se v aplikaci nastavuje LT)? - viz obrázky - ANO
- Zůstane stejná i po spuštění a ukončení aplikace? - ANO
Zkoušel jsem celý meteoservis odinstalovat, znovu nainstalovat + restarty telefonu.

Ano, vím že WP8.1 není oficiální. Ale mám jej kvůli vývoji. A ve firemní sféře kde se pohybuji začíná být WP8.1 konečně použitelný - hlavně kvůli VPN.

Každopádně jak jsme psal není to vůbec urgentní. Jen info, že se to takto chová. Pokud by jsi chtěl pomoci něco otestovat klidně se ozvi. Jinak zatím je to jediná věc kterou jsem našel.

hezký den :)
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Radim
Site Admin

Post by Radim » 18.04.2014 10:44

Mezitím mi to taky doklaplo, čím to je.
U slabších strojů (např. L520,620 apod. s 512 MB RAM) je v současné verzi "bezpečností" omezení tj. místo PNG se generují JPG obrázky s pozadím podle akcentu. To vše je kvůli systémovým omezením při běhu služby na pozadí, která až do WP8.1 (vč. GDR3) platila, zejména nižšímu maximu dostupné paměti. V častých případech pak nebyla LT (ani LS) aktualizována protože procedura kvůli nedostatku paměti nedoběhla.
Podmínky se zřejmě s příchodem WP8.1 změnily, takže až bude chvilka tak to ověřím a evt. upravím apod.

Post Reply