Page 1 of 1

Verze 1.45 (integrace do S2U2, PocketPC)

Posted: 06.04.2009 13:38
by Radim
Optimalizace automatické aktualizace hlavních (předpovědních) dat
V této nové verzi Meteoservisu je princip aktualizace poněkud upraven tak, aby i v případě zpožďování dat nedocházelo ke „zbytečným“ datovým přenosům a nebo jen minimálně. Aplikace se nyní pokouší tato data stahovat jen zhruba 2 hodiny od termínu aktualizace a pokud se to nepodaří (data se sice podaří stáhnout, ale jsou stále „stará“) je termín aktualizace posunut ihned na termín další plánované aktualizace.

Integrace do programu S2U2 (Slide to Unlock)
Jednou z možností aplikace S2U2 je také funkce zobrazení ikony počasí na úvodní obrazovce. Takže ihned po zapnutí displeje, ještě před odemčením PDA, údaje o počasí vidíte. Tato funkce je volitelná a samotná aplikace S2U2 umožňuje import těchto informací z různých ‚Weather‘ programů. A jednou z možností je i tzv. custom-weather, čili možnost použít vlastní zdroj pro zobrazení počasí.

Image Image

Této možnosti nyní využívá i Meteoservis WM, takže po aktivaci této volby v menu Možnosti → Systémová nastavení se vám aktuální předpověď (ikona + údaj o teplotě) zobrazí na „odemykací“ obrazovce S2U2. Zvolit si můžete buď ikonu standardní nebo dvojnásobné velikosti. Nezapoměňte ale, že (stejně jako v aplikaci samotné) jde o předpověď na nejbližší cca. 3 hodiny a ne o aktuální stav počasí.

Nový Meteoservis WM 1.45 můžete stahovat ze stránek produktu.

Kompletní článek o této nové verzi je zde: http://magazin.softimage.cz/meteoservis ... i-do-s2u2/

Re: Verze 1.45 (integrace do S2U2, PocketPC)

Posted: 09.02.2010 08:26
by LVesely
Tak dlouho jsem tohle používal, ale při přechodu na novou verzi S2U2 mi to přestalo chodit. Data o teplotách jsou OK, ale ikonka již není, nezobrazuje se :-(

Do logu to prakticky nepřetržitě psalo toto:
2010-02-09 08:06:15 S2U2: CopyFileSafe() exception:System.IO.DirectoryNotFoundExceptionChybovou zprávu nelze zobrazit, protože volitelné sestavení prostředku, které ji obsahuje, nebylo nalezeno.
v System.IO.__Error.WinIOError()
v System.IO.File.InternalCopy()
v Meteoservis.Page1.CopyFileSafe()
v Meteoservis.Page1.DoWriteForecastForExternals()

Předešlá verze S2U2 byla OK. Nastavení jsem několikrát prošel a nic nenašel ;-(

Re: Verze 1.45 (integrace do S2U2, PocketPC)

Posted: 09.02.2010 10:42
by Radim
Zřejmě se něco v S2U2 změnilo. Já tento prográmek už nepoužívám, takže nic víc bohužel nevím.
Zkuste ale mrknout do této diskuze, kde možná najdete nějaké řešení. Problém totiž zřejmě bude ve špatné cestě k adresáři S2U2, kterou Meteoservis zjišťuje z registru.

Re: Verze 1.45 (integrace do S2U2, PocketPC)

Posted: 09.02.2010 11:18
by LVesely
Superr, tak tuhle část diskuze jsem nějak přehlédl. Děkuji.

Problém je, že nová verze S2U2 neukládá v registru InstallDir. Stačí jej dle zmíněné diskuze vytvořit a už to frčí :-D ;-)

Dík moc, jsem hol tele, a neumím hledat :-(