Verze 1.30 (PocketPC, Smartphone)

Zde najdete informace o nových verzích aplikace a různá jiná oznámení. Také se zde můžete k nové verzi vyjádřit, pochválit ji atd.
Post Reply
User avatar
Radim
Site Admin
Posts: 463
Joined: 16.12.2008 18:59
Location: Opava
Contact:

Verze 1.30 (PocketPC, Smartphone)

Post by Radim » 24.02.2009 09:25

Hlavní změny
(ne všechny se týkají Smartphone verze)

• Zcela nový, přepracovaný, způsob vykreslování obrázků (transparentních ikon počasí atd.) u PocketPC verze, který je podstatně rychlejší a má také menší paměťové nároky. Pohyby mezi panely či stránkami jsou nyní plynulejší. Tato změna byla nutná zejména jako výchozí bod pro připravovanou, zcela novou, verzi 2.0, která přinese podstatně větší možnosti v zobrazování a přizpůsobení si vzhledu aplikace. Zejména půjde o podporu skinovatelnosti aplikace vč. Today pluginu, korektní zobrazování na všech rozlišeních a dále bude možno rozšiřovat aplikaci o nové panely s dalšími informacemi č nebo obrázky a grafy. Bohužel, práce na této nové verzi se zpožďují a původní termín (jaro 2009) je nyní nereálný. I proto byla platnost této verze prodloužena až do 30.9.2009. Z toho taky plyne, že reálný termín uvedení této nové verze je někdy na konci léta.

• Další významnější změna se týká modulu obrazovky Dnes tj. Today pluginu pro PocketPC. Mnozí z vás si přáli mít možnost alespoň nějak zobrazení v Today ovlivnit, například místo současného zobrazování předpovědi po třech hodinách (jež je standardem v aplikaci samotné) mít možnost zobrazit předpověď na delší časové období. Takže nyní si můžete zvolit, zda se bude v Today zobrazovat předpověď po 3 hodinách (tj. na následujících 12 hodin), nebo po 6 hodinách (tj. na následujících 24 hodin) a nebo po 12 hodinách (tj. na následujících 48 hodin). Nastavení provedete pomocí dialogu "Možnosti zobrazování" tj. zkrze menu Možnosti → Zobrazování. Po změně nastavení Today pluginu počítejte s tím, že změna se na hlavní (Today) obrazovce projeví do 30 sekund po uložení nového nastavení.

Image Image Image

• Poslední větší změnou, resp. novou možností, je zobrazování radarových dat pro Slovensko. To samozřejmě byla jedná z chybějících věcí vytýkaná slovenskými uživateli. Bohužel to hlavně bylo tím, že slovenské radarové snímky prostě v rozumné podobě nikde nejsou. A co víc, neexistují tyto obrázky optimalizované pro mobilní zařízení (což opět CHMI má) a 200 kB je, jak jistě uznáte, pro běžné mobilní stahování poněkud přespříliš. Nastavení provedete pomocí dialogu "Možnosti zobrazování" tj. zkrze menu Možnosti → Zobrazování. U Smatphone verze je nutno v menu vybrat "Použít slovenský radar".Změna nastavení se projeví při příští (ať už ruční či automatické) aktualizaci radarových dat.

Image Image

A to ještě není vše. Je zde i několik dalších drobných změn.
• Vylepšeno zobrazování u některých typů rozlišení. Např. u WQVGA (240x400) se spodní lišta zobrazovala nesprávně.
• Změna pojmenování některých položek v menu pro snadnější pochopení funkcí. Například "Možnosti" místo "Nastavení", nebo "Správa míst..." místo "Místa..."
• Drobné úpravy některých dialogů pro lepší pochopení.
• Další drobné interní úpravy a vylepšení (např. správa paměti atd.)
• Platnost verze do 30.9.2009

Více detailů a kompletní informace najdete v tomto článku.
Nejnovější verzi Meteoservis WM 1.30 můžete stahovat ze stránek produktu.

Závěrem bych ještě rád zmínil další diskuzní fórum, což je Diskuze o počasí.
Nejde (a ani nechci aby šlo) o nějakou "konkurenci" zavedeným meteo-diskuzím na webu. Je to jen alternativa, plně otevřená všem, kteří z jakýchkoliv důvodů jiné meteo-diskuze opustili a nebo by se rádi zapojili i jinde atd.
Mottem této diskuze je:
Diskutujte volně o počasí, předpovědích, mimořádných situacích či extrémech atd. Je-li počasí vašim koníčkem, stejně jako mým, zde je váš druhý domov a každý je zde vítán. Vytvořte si vlastní, novou, komunitu meteo-nadšenců...

Post Reply