Inovovaná mapa teplot ČR/SR

Zde najdete informace o nových verzích aplikace a různá jiná oznámení. Také se zde můžete k nové verzi vyjádřit, pochválit ji atd.
Post Reply
User avatar
Radim
Site Admin
Posts: 463
Joined: 16.12.2008 18:59
Location: Opava
Contact:

Inovovaná mapa teplot ČR/SR

Post by Radim » 25.09.2013 09:58

Dnešním dnem došlo u poskytovatele k celkem významné změně v zobrazení mapy aktuálních teplot na území ČR a SR. Mapa je nyní přehlednější a navíc obsahuje také dodatečné údaje o aktuálním stavu počasí, což je pro sledování změny počasí (např. ochlazení za studenou frontou), k čemuž je tato mapa primárně určena, ideální.

Nyní je zobrazována aktuální teplotní mapa československého území s izotermami (spojnice míst se stejnou teplotou) a aktuálním počasím (pokrytí oblačností, vítr). Aktualizace mapy je dvakrát za hodinu. Některá místa pozorování jsou znázorněna meteorologickou značkou. Barva výplně kruhu odpovídá stupni pokrytí oblohy oblačností. Ke kruhu se pojí informace o směru a rychlosti větru. Jednotlivé údaje se objevují pouze u stanic, u kterých jsou tyto údaje aktuálně dostupné.

PS. Tuto změnu (dle mého přínosnou) provedl poskytovatel těchto dat. Je-li vám smutno po starém zobrazení těchto dat, nezbývá než se vybrečet a na novou situaci si zvyknout. Život jde dál...

Image

Post Reply