Page 1 of 1

Problem s aktualizaci radarovych snímků

Posted: 09.09.2013 14:13
by espejc
Aplikaci jsem používal hodné dlouho, už na Windows Mobile na MDA Variu, ale poslední dobou pozoruji chyby, jedna v předpovědi ale hlavně dnes mi vůbec nejde aktualizovat radarové snímky. S aplikaci jsem byl velmi spokojeny ale začíná byt k ničemu. Budu ras za nápravu, chápu ze he aplikace sponzorována jen z darů, ale bylo by fajn kdyby byla funkční jako byla dříve..

Re: Problem s aktualizaci radarovych snímků

Posted: 09.09.2013 16:25
by Radim
Vzhledem k tomu, že od ranních hodin nefungují vůbec stránky ČHMÚ (http://www.chmu.cz), tak se nemůžete divit, že nejsou ani radarové snímky v jiných aplikacích (ve všech). S tím já (ani ostatní správci jiných meteo aplokací) bohužel nic nesvedu, jak jistě chápete, protože radary vlastní ČHMÚ a je tudíž poskytovatelem dat. Podobných výpadků je bohužel v poslední době hodně, ale problém není na straně aplikace ale prostě v tom, že radaru nefungují - NIKDE.

Kdybyste se podíval do informací "o aplikaci" tak tento výpadek zjistíte a navíc se zde snažím informovat o podobných problémech a výpadcích. Taky byste to zjistil, kdybyste si pozorněji přečetl informace na oficiálních stránkách aplikace tj. https://www.softimage.cz/products/meteoservis/faq/

Nezapomínejte, že jde stále jen o předpověď počasí a aplikace nemůže ovlivnit chování přírody. Prezentovaná předpověď počasí je výstupem numerických modelů, takže se ne vždy stoprocentně shoduje s realitou. Ostatně, tak to u prognózy chodí.