Integrovaná synchronizace s Androidovou

Napište své zkušenosti s používaním aplikace Meteoservis. Svěřte zde své přání, návrhy na zlepšení aplikace či přidání nových funkcí...
Post Reply
Millhauz

Integrovaná synchronizace s Androidovou

Post by Millhauz » 26.07.2011 13:57

Bylo by možné, aby meteoservis byl součástí možností synchronizace v androidu? Viděl jsem že HTC počasí to má a občas (žalostně málo řekl bych) to umí i nějaká aplikace. Nevím jak složité to je udělat, zda to povolují servery atd., ale co jsem pochopil tak je k tomu dokumentace od Androidu 2.0 ( píšou o tom jako o "sync adapter") .

Mám internet jen občas, takže půlku aplikací musím aktualizovat manuálně, což je otrava, proto by bylo super, kdybych mohl jen zapnout autosync a bylo to.

Jinak je aplikace skvělá, dobrá práce :)

Radim
Site Admin

Re: Integrovaná synchronizace s Androidovou

Post by Radim » 27.07.2011 07:05

Osobně, přesně nevím, co tím myslíte, ale kolega zabývající se Android platformou buď poradí a nebo se vyjádří sám.
Nicméně synchronizace Meteoservisu probíhá (podle nastavení v aplikaci) jen v nutných okamžicích a přesně dle vymezených požadavků na čerstvá data.

iiic

Re: Integrovaná synchronizace s Androidovou

Post by iiic » 14.08.2011 10:13

V Androidu (v nových verzích) je jakási globální synchronizace, kterou mohou aplikace využít. Spočívá to především v tom, že interval synchronizace se nevolí pro každou aplikace zvlášť, ale pro všechny aplikace (které toto podporují) se zvolí v nastavení Androidu stejný. Všechny tyto aplikace se pak synchronizují najednou (v stavové oblasti je ikonka značící že probíhají synchronizace) ve stanovený čas, nebo pokud tuto synchronizaci spustí uživatel ručně.
Jsou tam pak i výhody, jako synchronizace pouze na wifi a další podobná pokročilá nastavení.
Ale jak psal už kolega přede mnou těch aplikací pro android které toto podporují je zatím menšina. Možná proto, že jde stále o relativně novou věc.
Určitě je to ale užitečná věc a Androidisty by určitě potěšila.

Post Reply