Page 1 of 1

plachtař

Posted: 19.04.2012 10:13
by viki
Dobrý den.
Chci se optat, i když s malou nadějí na úspěch (podle reakce na wind mapu :)), nebo spíš podat námět.
Líbilo by se mi rozšíření aplikace o třeba grafický gfs model viz: http://gfs.meteoweb.cz/?full
Jde o to, že jsem plachtař a hodí se mi trochu jiná předpověď. A tohle bych fakt ocenil. Ostatně nic podobného není asi nikde. Co se týče předpovědí pro plachtaře, tak se dají najít sestavy na webu. Ale v principu si "předpověď" děláme sami. Potřebujem k tomu sinoptiku, gfs (funguje celkem obstojně, ale jsou i jiné modely), meteorologický výstup, wind mapu, případně aktuální sat mraky. To jsou asi základní položky.
http://gfs.meteoweb.cz/?full
http://vvv.chmi.cz/satelit/vis-ir.gif
http://portal.chmi.cz/files/portal/docs ... grafy.html
zajímavý by byl i pro okmpletnější řešení i třeba medard-online.cz
Je to jen námět a jak píšu asi ani neočekávám, že by to šlo. Přeci jen je to pro relativně malou skupinu a práce to asi není málo..

Re: plachtař

Posted: 19.04.2012 15:10
by Radim
Ahoj

S určitými novinkami a rozšířeními i v tomto směru tak nějak do budoucna počítáme.
Jestli to bude přesně to co odkazuješ bych nerad teď tvrdil, ale o rozšíření o informace pro platchaře apod. uvažujeme i když ještě teď přesně sami nevíme co a jak. Objevit by se to mohlo v budoucnu v jedné z PRO edicí Meteosevisu e nebo možná vznikne i nějaká speciální edice. O tom bych ale nerad spekuloval.


Jinak synoptika a satelitní mapa Evropy je již k dispozici ve verzi pro Windows Phone (viz https://www.softimage.cz) a brzo také vyjde zcela nová verze pro Android, kde to bude také. Ostatně WP a Android budou jediné podporované platformy - vývoj pro WM byl už ukončen.

Image

Re: plachtař

Posted: 20.04.2012 20:01
by viki
Díky za odpověď, zní to nadějně. Tak budu doufat..:)

Re: plachtař

Posted: 03.09.2014 09:44
by Svecik
Dobrý den,

stejně jako uváděl kolega plachtař, bych rád navrhl změnu zobrazovaných družicových snímků z aktuálně použitého filtru IR na filtr VIS-IR, který poskytuje ČHMÚ. Tento filtr je jednoduše nejblíže vnímání lidským okem a myslím, že nejen piloti ale v podstatě všichni zkušenější uživatelé by z této změny jedině získali.

Závěrem vám chci poděkovat za aplikaci. Myslím, že na Windows Phone Store nemá žádnou srovnatelnou konkurenci. Díky za vaši práci.

Michal

Re: plachtař

Posted: 03.09.2014 10:07
by Radim
Bohužel VIS-IR obrázek, který poskytuje ČHMÚ, pokrývá pouze Českou Republiku, takže je pro potřeby Meteoservisu nevhodný a např. slovenští uživatelé by jistě nebyli moc nadšeni ;)

Re: plachtař

Posted: 03.09.2014 12:00
by Svecik
Děkuji za reakci,

To mi uniklo, omlouvám se. Zároveň by se však možná mohly využít data SHMÚ (http://www.shmu.sk/sk/?page=66 - Slovensko ve vysokém rozlišení) a poskytnout uživateli možnost zobrazení každé země zvlášť. Nechám na zvážení, zcela jistě to však přidá na komplikovanosti, i když již nyní si může uživatel zvolit, které mapy chce zobrazit.

Michal

Re: plachtař

Posted: 03.09.2014 15:04
by Radim
Hm, se stránkámi SHMU jsou ale pořád nějaké problémy. My nadáváne na naše CHMU, ale SHMU je v úplné řiti. Jejich informace jsou nespolehlivé, tím myslím, že se nedá spolehnout na jejich distribuci v termínech, nemluvě o rozumné rychlosti jejich aktualizací. Tak třeba i Vámi odkazovaný snímek je ze 14:00 a to je teď už dávno po 15:00. Pro mne neaceptovatelné...

Re: plachtař

Posted: 09.09.2014 15:48
by Svecik
Hezký den.

Aha, to jsem nevěděl. Stránky SHMÚ nepoužívám. Je to škoda. Děkuji Vám za objasnění.

Michal