Radarové snímky

Určeno pro zařízení s operačním systémem Windows Phone
Post Reply
PetrVM
Posts: 2
Joined: 14.01.2014 13:21

Radarové snímky

Post by PetrVM » 14.01.2014 13:32

Dobrý den, koupil jsem do svého WP8 (Lumia Amber) Meteoservis Pro a v nastavení nejdou vypnout a přehazovat radarové snímky, teda jdou, ale vždy se vrátí do výchozího (zapnutého stavu). Poradí někdo co s tím?
Jinak super aplikace s jednou poznámkou, hodně vybíjí baterku.

User avatar
Radim
Site Admin
Posts: 463
Joined: 16.12.2008 18:59
Location: Opava
Contact:

Re: Radarové snímky

Post by Radim » 15.01.2014 08:54

V nastavení aplikace si vyberete jaké údaje (snímky) majíí být zobrazovány a v jakém pořadí. Jakmile máte nastaveno, musíte se vrátit na předchozí obrazovku aplikace tj. použít tlačítko Zpět. Tím se nastavení uloží. Pro kontrolu se nyní opět podívejte do nastavení, zda jsou provedené změny v pořádku. Pokud jste měl na mysli jiný problém, tak jej prosím důkladně popište, krok po kroku tak, abych jej mohl přesně nasimulovat.

Co se týče vybíjení baterie. Tento mýtus pochází z dob již minulé slávy Windows Mobile a nebo současného špatně optimalizovaného Android systému. Windows Phone aplikace už v principu nemůže vybíjet baterii zásadním způsobem, jelikož pro svou práci na pozadí využívá systémové služby, jež spouští speciální modul jen každých cca. 30 minut a ten má pro svůj běh jen okolo 25-30 sekund, třeba na provedení aktualizace LiveTile apod.
Meteservis v této době aktualizuje data (je-li to potřebné) a také stáhne aktuální (vybraný) snímek (opět, je-li to potřebné). Zanedbatelně vyšší spotřeba může nastat v případě, že vaše internetové připojení přes 2G/3G síť (mobilní data) je pomalé tj. není dostatečně silný signál. I tak je to ale zcela zanedbatelné.

Doporučuji zkontrolovat všechny aplikace, jimž jste povolil běh na pozadí (najdete v systémovém nastavení telefonu) a třeba je dočasně zablokovat. Některé aplikace také fungují ve speciálním režimu tj. umožňují svůj běh i při zamčené obrazovce, např. různé navigace či Runkeeper apod. Daleko větší pravděpodobnost vaší zvýšené spotřeby baterie je u těchto aplikací (pokud běží) a nebo u těch, které aktualizují své dlaždice obrázkem přímo z webu (Meteoservis to nepraktikuje). A pak samozřejmě WiFi spojení, hry a obecně doba, po kterou je displej rozsvícen apod.

PetrVM
Posts: 2
Joined: 14.01.2014 13:21

Re: Radarové snímky

Post by PetrVM » 15.01.2014 13:33

Předem bych chtěl poděkovat za odpověď.
K problému nastavení radarových snímků: Vyzkoušel jsem vámi popsaný postup a funguje.
K problému vybíjení baterie: Problém byl asi jinde, restartoval jsem telefon a vše je v pořádku.
Ještě jednou děkuji, teď už nezbývá nic jiného než dát v obchodě WP pět hvězd.

User avatar
Radim
Site Admin
Posts: 463
Joined: 16.12.2008 18:59
Location: Opava
Contact:

Re: Radarové snímky

Post by Radim » 15.01.2014 16:27

Tak fajn, hlavně že se vše vysvětlilo a funguje jak má. Zdravím.

Post Reply