MeteoStation 16.5.1

Zde najdete informace o nových verzích aplikace a různá jiná oznámení. Také se zde můžete k nové verzi vyjádřit, pochválit ji atd.
Post Reply
User avatar
Radim
Site Admin
Posts: 463
Joined: 16.12.2008 18:59
Location: Opava
Contact:

MeteoStation 16.5.1

Post by Radim » 25.05.2016 09:35

MeteoStation je vaše osobní virtuální meteorologická stanice. A to i přesto, že sami žádnou meteorologickou stanici a třeba ani teploměr za oknem nemáte. I tak teď můžete sledovat ty nejběžnější meteorologické veličiny jako je teplota, tlak či vlhkost vzduchu. Stačí když si z mnoha tisíců stanic, které jsou dostupné po celém světě, vyberete některou ve vašem blízkém okolí. Nebo si vyberete stanici v místě vaší dovolené a můžete mít přehled o počasí i tam.

MeteoStation je zcela nová aplikace z naší dílny. K populární aplikaci Meteoservis teď tedy přibyla další aplikace, pro sledování základních údajů o aktuálním počasí jako je teplota vzduchu, atmosférický tlak či relativní vlhkost vduchu. Ta zobrazuje aktuální naměřené hodnoty, trend a také historická data formou interaktivního grafu. Sledovanou stanici lze vybrat jednoduše z mapy, přejmenovat a také uložit do seznamu oblíbených třeba pro příští využití. Stanice uložené v seznamu oblíbených lze kdykoliv přejmenovat a nebo odstranit.

MeteoStation využívá celosvětovou síť měřících stanic NetAtmo, do níž jsou zapojeny tisíce majitelů těchto stanic z celého světa. Tisíce uživatelů těchto stanic sdílejí dobrovolně svá měření čímž vznikla unikátní a rozsáhlá komunitní síť měření. A pokud i vy sami vlastníte meteostanici NetAtmo, můžete po zadání svých přihlašovacích údajů přistupovat k vnitřnímu i venkovnímu měření vaší stanice. Pro využití aplikace ale nemusíte NetAtmo stanici vlastnit. Stačí si jen vybrat z již existujících a dostupných stanic tzn. veřejných stanic. Vlastníci těchto stanic sdílejí svá měření v síti NetAtmo zcela dobrovolně, ostatně je to vlastně základní princip této komunitní služby.

MeteoStation je k dispozici jako univerzální aplikace pro platformu Windows 10 (desktop PC a Mobile). K dispozici jsou dvě varianty živé dlaždice. Normální, zobrazující maximum detailů měření a jednoduchá dlaždice, která zobrazuje pouze teplotu. Aplikace podporuje všechny aktuálně dostupné velikosti dlaždic. Kompletní informace o aplikaci MeteoStation a odpovědi na nejčastější otázky najdete na oficiálních stránkách aplikace.

Screenshoty:
Image Image

Image Image

Image

Instalace ze Store:
Image

Důležité odkazy:
Oficiální stránky aplikace MeteoStation
Oficiální článek k vydání první verze
Diskuzní fórum k aplikaci
Stránky aplikace na Facebooku (English)

Post Reply